Blog

KONFIGURATOR DLA CIEBIE

Czy wiesz, że w sklepie baribalpoland.pl możesz zaprojektować organizer/ładownicę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i preferencji? Specjalnie opracowany konfigurator pozwala na wprowadzanie licznych zmian w oferowanych przez nas produktach. Nie tworzysz produktu całkowicie od nowa, a bazujesz na obecnym projekcie, dlatego warto najpierw zapoznać się z opisem i zdjęciami produktu, aby wiedzieć w jaki sposób go zmienić, by spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Mnogość kombinacji pozwala stworzyć tysiące różnych produktów bazując tylko na jednym projekcie.

Co możesz zmienić? Niemalże wszystko! Zacznij od kolorów – jest to element niezbędny w każdym produkcie. Wybierasz kolor tkanin oraz dodatków i wykończenia – mieszaj kolory jak Ci się podoba! Pod nazwą “wybierz kolor” w konfiguratorze kryją się wyłącznie tkaniny – Cordura lub Nylon oraz siatki w kolorze jednolitym (dla kamuflażu dobieramy indywidualnie pasującą siatkę). Kolory dodatków i wykończenia definiują kolor wszystkich taśm, rzepów, zamków oraz użytych nici. W taki sposób mamy do wyboru masę opcji kolorystycznych, a oto wybrane z nich:

Tak wyglądają przykładowe mieszanki kolorystyczne. Pierwszy skrót oznacza kolor tkanin – RG to Ranger Green, BK – czarny, CB – Coyote Brown.

Dla osób, które chcą szczególnie wyróżnić swój produkt oferujemy nici czerwone, niebieskie oraz odblaskowe – żółte i pomarańczowe. Jednakże zwracamy uwagę, że w wybranym kolorze nici szyty jest cały produkt, nie tylko wybrane fragmenty! Jak wyżej wspomnieliśmy, kolor dodatków i wykończenia definiuje również kolor użytych nici – nie zalecamy zatem wybierania czerwonych nici do produktu, który ma czerwone wykończenie 🙂 Natomiast jeśli w produkcie z wykończeniem granatowym zostanie wybrana w konfiguratorze dodatkowo nić niebieska – produkt ten będzie uszyty nicią niebieską zamiast standardowej granatowej (pod kolor wykończenia).

Portfel Weles uszyty różnymi kolorami nici

W kolejnych częściach konfiguratora możesz zmieniać poszczególne segmenty produktów, a jeśli nie znajdziesz interesującej Cię opcji – napisz do nas, dodamy ją dla Ciebie. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku, można zamieniać, dodawać lub usuwać wybrane elementy. Jeśli coś jest zamieniane – jest to wyraźnie wspomniane, np. “Płaska otwarta kieszonka zamiast kieszeni na monety”, czy “Kieszonki z siatki zamiast shockcordu”. Dodawanie nowych opcji nie wyklucza obecnie zastosowanych funkcji w produkcie, np. “Przód: shockcord na pętelkach” nie usuwa rzepów, ani kieszonek, które są w standardowym projekcie. Jeśli z przodu miałby się znaleźć tylko shockcord na pętelkach, należy zaznaczyć dwie opcje: “pusty przód” oraz “shockcord na pętelkach”.

Pamiętaj!

Jeśli masz wątpliwości co do wyglądu lub funkcji danej modyfikacji – napisz do nas przed zakupem i rozwiej niepewne kwestie! Produktu modyfikowanego nie można zwrócić!

W taki sposób można zaprojektować nie tylko mega bogaty w przegródki i kieszonki organizer, ale także można stworzyć cywilną saszetkę biodrową na miejskie warunki z całkowicie pustym przodem i tyłem.

Część opcji jest substytucyjna, tzn. mogą zastępować się wzajemnie, ale jeśli wybierzesz je wszystkie – to wszystkie je wprowadzimy do Twojego produktu, tak jak na zdjęciu poniżej – wnętrze przód/tył: pętelka z lamówki, haczyk na klucze, pętelka z paracordu, D-ring.

Z kolei inne opcje są komplementarne – jedna bez drugiej nie ma sensu 🙂 są to rzadkie przypadki, ale się trafiają. Na zdjęciu poniżej zaznaczona opcja nr 2. nie ma sensu, jeśli nie zostanie wybrana opcja nr 1. Jak je rozpoznać? Skrupulatnie czytać pełne nazwy modyfikacji 🙂

Niektóre modyfikacje wykluczają się wzajemnie, np. wybór zamków bryzgoszczelnych i jednocześnie zrezygnowanie z kieszonki na zamek. Wszystkiego konfigurator nie wyłapie, ale wierzymy, że zwrócicie na to uwagę 🙂 Inną opcją jest wybranie dwóch pogłębień do jednego organizera, czy wybranie dodatkowej zawieszki do suwaka kieszeni wybranej w modyfikacjach, bez wybrania samej kieszeni – innymi słowy, zawieszka do suwaka, którego nie ma, bo nie został wybrany. W takiej sytuacji dorzucamy zawieszkę luzem do zamówienia.

Tak! Jest dużo opcji do wyboru, wybierając wszystkie nie kieruj się zasadą “im więcej tym lepiej”, gdyż łatwo możesz stworzyć produkt niefunkcjonalny. Często wybieranie wszystkich możliwych opcji strasznie pogrubia gotowy produkt, albo sprawia, że użytkowanie produktu jest utrudnione. Nie zawsze zastosowanie kilku wybranych opcji może przynieść efekt taki, jaki posiadałby produkt tylko z jedną daną modyfikacją. Dla przykładu: dodanie opcji A+B+C+D da nam produkt E, który jest mniej funkcjonalny od produktu, który posiada jedynie opcje A+C+D 🙂 modyfikacje wpływają na siebie wzajemnie i przy ich ilości w konfiguratorze nie wszystko możemy przewidzieć. Wasze pomysły czasem nas tak zaskakują, że sami nie wiemy co to będzie za produkt! Jednakże kiedy ewidentnie coś nie gra, albo nie będzie pasować – piszemy maile z propozycjami 😉

Konfigurator zapewnia tysiące nowych rozwiązań. Część z nich możesz obejrzeć w naszym albumie na facebooku – Zaprojektuj swój sprzęt gdzie dodajemy zdjęcia zaprojektowanych przez klientów, a uszytych przez nas produktów. Fotki dostępne są także na stronach przedmiotów w dodatkowej zakładce obok opisu!

Jeśli nie znajdziesz odpowiadającej Twoim wymaganiom konfiguracji produktu – śmiało napisz do nas! Jeśli będzie możliwa do wykonania – dodamy ją do konfiguratora specjalnie dla Ciebie, abyś cieszył się własnym, w pełni spersonalizowanym produktem!